Skip to content
Aktualności
Bydgoszcz: Bloki mieszkalne wyposażone w panele słoneczne Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
20.08.2011.
ImageW bydgoskim Fordonie powstają bloki mieszkalne, w których dzięki zamontowanym na dachach panelom słonecznym znacznie obniżą się koszty podgrzewania wody. Jest to jedna z pierwszych tego typu inwestycji w Bydgoszczy i w regionie.
Czytaj całość
 
Olsztyn: Budynek ogrzewany i klimatyzowany dzięki energii słonecznej Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
03.08.2011.
ImageW Olsztynie wybudowano budynek, który będzie ogrzewany i klimatyzowany energią ze Słońca. Rozwiązanie to jest nie tylko ekologiczne, ale i ekonomiczne.
Czytaj całość
 
Restauracja ekologiczna O2 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
24.06.2011.

ImageW Meksyku powstała O2 Restauracja. Została zaprojektowana przez Garduno Arquitectos. Miejsce to, mimo że zlokalizowane jest pod ziemią, wystrojem i budową przypomina jeden, wielki ogród.

Czytaj całość
 
Pompy ciepła liderem wśród OZE Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
22.06.2011.

ImagePodczas środowej konferencji "Rola pomp ciepła w Polsce w realizacji celów Pakietu Klimatyczno-energetycznego 3 x 20 proc.". w Ministerstwie Gospodarki przedstawiciele branży odnawialnych źródeł energii stwierdzili, że branża pomp ciepła to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów OZE.

Czytaj całość
 
Zyski ze Słońca Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
15.06.2011.

ImagePolska leży w strefie klimatycznej, gdzie ciepłe i słoneczne dni należą do rzadkości w sezonie grzewczym. Ma to istotne znaczenie w przypadku budownictwa pasywnego, gdzie zysk ciepła w nieruchomości w ok. 45 proc. pochodzą od energii słonecznej.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 42

Portal Budownictwa Pasywnego budownictwopasywne.pl to: domy pasywne , termomodernizacja , dom pasywny , budynki pasywne.
To także informacje i artykuły na tematy takie jak rekuperator , gruntowy wymiennik ciepła , ocieplanie oraz docieplanie i budynek pasywny.

Open source tools