Skip to content
Bardzo dobra izolacyjność cieplna betonu komórkowego Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
08.06.2011.

ImageBeton komórkowy, z którego buduje się domy okazuje się być dobrym materiałem energooszczędnym, posiadającym korzystne parametry izolacyjności cieplnej. Jest to jedyny materiał, który spełnia w budynkach dwie funkcje: konstrukcyjną oraz izolacyjną.

Dzięki temu można połączyć ze sobą dwie wykluczające się cechy, jakimi są: wysoka wytrzymalość i dobra izolacyjność cieplna bloczków (wysoka wytrzymałość na ściskanie zazwyczaj przyczynia się do obniżenia izolacyjności cieplnej, i na odwrót).

Na izolacyjność cieplną wpływa struktura i gęstość materiału. Dobra izolacyjność cieplna betonu komórkowego związana jest z jego porowatością i jednorodną strukturą. około 80 proc. betonu komórkowego to powietrze, które jest dobrym izolatorem ciepła, dlatego też właśnie mikropory oraz zawarte w nich powietrze stanowią o bardzo dobrej izolacyjności cieplnej tego materiału.
O zaletach betonu komórkowego nie mówią same przeliczenia i analizy cieplno-wilgotnościowe, ale również same opinie użytkowników. Jest to najlepszy dowód na to, że beton komórkowy pozwala realizować energooszczędne i przyjazne w użytkowaniu budynki.


Źródło: muratordom.pl

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Portal Budownictwa Pasywnego budownictwopasywne.pl to: domy pasywne , termomodernizacja , dom pasywny , budynki pasywne.
To także informacje i artykuły na tematy takie jak rekuperator , gruntowy wymiennik ciepła , ocieplanie oraz docieplanie i budynek pasywny.

Open source tools