Skip to content
Konferencje Forum Budownictwa Pasywnego w Poznaniu, Warszawie i Krakowie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
18.10.2007.
ImageW dniach 11,12,13 września 2007 roku w Poznaniu, Warszawie i Krakowie odbył się cykl Konferencji "Forum Budownictwa Pasywnego " zorganizowany przez Polski Instytut Budownictwa Pasywnego. Konferencje dedykowane były przede wszystkim do przedstawicieli organizacji rządowych, samorządowych, architektów i projektantów, jak również do inwestorów prywatnych. Miały one na celu zapoznanie uczestników z technologią, jaką jest budownictwo pasywne.

Frekwencja i zainteresowanie wyżej wymienionym tematem budowania: energooszczędnie, ekologicznie i zdrowo były bardzo zadawalające. Okazuje się, że my Polacy jesteśmy narodem mądrym, który chętnie korzysta z najnowszych rozwiązań technologicznych i szybko wdraża je w życie.
Wiedza, którą przekazuje prezes Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego Pan Günter Schlagowski - jeden z prekursorów budownictwa pasywnego w Europie i na świecie - cieszy się w dniu dzisiejszym coraz większym zainteresowaniem.

Image
Günter Schlagowski, prezes Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego (fot. PIBP)
 

Pan Schlagowski uważa: "Ze względu na naszą sytuację ekonomiczną nie stać nas na rozrzutność, więc oszczędzanie energii jest konieczne. Koszt ogrzania 1m2 budynku pasywnego w skali roku wynosi 2 zł. Musimy wspólnie budować lepiej dla siebie i przyszłych pokoleń. Budownictwo pasywne jest najnowszym rozwiązaniem ekonomicznym i ekologicznym budownictwa energooszczędnego dla optymalnego wykorzystania energii odnawialnej. Rozwój i wiedza budowlana, jak też świadomość społeczeństwa polskiego zmierza jednoznacznie w kierunku budowania domów zdrowych, ekologicznych, energooszczędnych. Domy pasywne jak wcześniej wspomniałem, to również ochrona środowiska. Mam na myśli -powiedział Pan Schlagowski - redukcję CO2 i innych gazów powyżej 90 %. Mamy przecież wszyscy do dyspozycji jedną Matkę Ziemię.

Image
Uczestnicy Forum Budownictwa Pasywnego (fot. PIBP)

W związku z ogromnym zainteresowaniem tematem budownictwa pasywnego PIBP zamierza wybudować w ścisłej współpracy ze wszystkimi Politechnikami w Polsce modelowe domy pasywne, które będą służyć celom dydaktycznym. Pierwszy został już oddany do użytku na terenie Politechniki Poznańskiej, gdzie odbywają się pierwsze Studium podyplomowe w Polsce: Budownictwo Energooszczędne i pasywne. Ocena energetyczna budynków.

Źródło: pibp.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Portal Budownictwa Pasywnego budownictwopasywne.pl to: domy pasywne , termomodernizacja , dom pasywny , budynki pasywne.
To także informacje i artykuły na tematy takie jak rekuperator , gruntowy wymiennik ciepła , ocieplanie oraz docieplanie i budynek pasywny.

Open source tools