Skip to content
Restauracja ekologiczna O2 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
24.06.2011.

ImageW Meksyku powstała O2 Restauracja. Została zaprojektowana przez Garduno Arquitectos. Miejsce to, mimo że zlokalizowane jest pod ziemią, wystrojem i budową przypomina jeden, wielki ogród.

- Kiedy byliśmy w obliczu wyzwania, jakim jest projektowanie restauracji w okolicy przepełnionej i nasyconej betonem, mieliśmy na celu stworzenie czegoś, co również przyczynić się do powiększenia obszaru z roślinnością, wprowadzi ciepło i zobowiąże do poprawy się okolicy. – mówi architekt z Garduño Arquitectos.
restauracja O2 powstała z piwnicy, znajdującej się pod 40-piętrowym budynkiem w Bosques Arcos - w Mexico City. Ekologiczna restauracja pełna jest kwiatów. Wewnątrz znajdują sie również dodające restauracji niesamowitego uroku fontanny.

W restauracji nie można zakupić butelkowanej wody, ponieważ właściciele postanowili nie przyczyniać sie do ekologicznych kosztów PET. W tym też celu zbudowano zakład oczyszczania wody, znajdujący się na jednym z balkonów restauracji. Wszystkie pieniądze ze sprzedaż wody przeznaczone są na akcje charytatywne.
Miejsce to posiada także unikalny system ogrzewania. Ciepło, które powstaje w kuchni pochłaniane jest przez zwoje miedzi, które zawierają płyn o bardzo wysokiej temperaturze wrzenia. Po wchłonięciu ciepła, przechodzi przez piece, skąd przekazywane jest przez podłogę oraz taras do podstawy murów restauracji.
Meble znajdujące się w restauracji wykonane są z certyfikowanego drewna. Podłogi i półki powstały z desek sosnowych.


Źródło: banzaj.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Portal Budownictwa Pasywnego budownictwopasywne.pl to: domy pasywne , termomodernizacja , dom pasywny , budynki pasywne.
To także informacje i artykuły na tematy takie jak rekuperator , gruntowy wymiennik ciepła , ocieplanie oraz docieplanie i budynek pasywny.

Open source tools